Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Transportas Tailande


Transporto pasirinkimas Tailande

Transportas Tailande yra labai įvairus: nuo autobusų, traukinių iki tradicinių triračių vežimėlių. Iš šiaurės į pietus galite skristi lėktuvu ar važiuoti traukiniu, metro ar ant motociklo, jei keliaujate Bankoke. Viskas priklauso nuo jūsų biudžeto, laiko ir noro. Transportas Tailande šiandien yra išplėtotas ir prieinamesnis nei kada anksčiau.

Lėktuvai. Kelionė į Tailandą prasideda atvykimu į Tailando tarptautinius oro uostus, kurie yra Bankoke, Pukete, Koh Samui, Hatjajuje ir Čiangmajuje. Kelionė iš regiono į regioną Tailande lėktuvu taip pat yra greičiausias ir patogiausias būdas. Be to, daugelis vietinių pigių skrydžių oro linijų, pavyzdžiui, „Nok Air“, „Thai AirAsia“ ir „Thai Lion Air“ konkuruoja rinkoje, todėl keliautojai gali rasti ir įsigyti pigių bilietų. Atsižvelgiant į tai, kad Bankokas yra tik valandos skrydžio atstumu nuo daugybės turistinių salų ir krypčių, kelionės lėktuvu Tailande yra greičiausias būdas patekti iš taško A į tašką B.

Traukiniai. Į daugelį reikšmingų Tailando miestų, įskaitant Čiangmajų, Hua Hiną ir Puketą, važiuoja traukiniai. Įprasti, express ir specialieji greitieji traukiniai yra tik keletas tipų ir klasių traukinių, iš kurių galima rinktis. Naktį važiuojantiems keleiviams galima rezervuoti ir naktinį vagoną traukinyje. Traukiniai Tailande taip pat yra trijų skirtingų klasių: pirmoji klasė yra neįtikėtinai prabangi, joje yra dvigulė lova ir oro kondicionierius. Antros klasės traukinio bilietai kainuoja tiek pat, kiek ir pirmosios klasės autobusų bilietai, o trečiosios klasės traukiniai Tailande yra pigiausias pasirinkimas, tačiau taip pat ir mažiausiai patogus, todėl turėkite tai omenyje.

Metro ir BTS Skytrain. Paprastai žinomos kaip MRT. BTS Skytrain yra antžeminė geležinkelio sistema, kurią sudaro Sukhumvit ir Silom linijos. Šis antžeminis geležinkelių tinklas siekia daugelį turistinių vietų Bankoke ir yra labai išvystytas, kaip ir dideliuose Vakarų pasaulio miestuose, todėl labai lengva orientuotis. Šis važiavimo būdas yra labai populiarus, tačiau gali būti šiek tiek sausakimša piko metu.

Tarpmiestiniai autobusai. Tai dar vienas būdas keliauti po Tailandą. Be kondicionieriaus jie yra pigūs, bet lėti ir stoja kiekviename mažame miestelyje, taip pat prie kelio paimti keleivių. Autobusai su oro kondicionieriumi yra greitesni, patogesni ir sustoja tik didmiesčiuose. Šiuose autobusuose yra 2 komforto klasės: įprasta ir pirma klasė. Ilgiems maršrutams į Čiangmajų, Surathanį ir Puketą galite rinktis „VIP“ autobusus. Jie yra labai patogūs ir talpina tik 30–34 keleivius. Be abejo, kuo aukštesnė klasė, tuo bilietai brangesni, tačiau tai dažnai yra puiki alternatyva skrydžiui ar traukiniui.

Taksi automobiliai. Tailande jie yra labai spalvingi – geltonai žali, rožiniai, oranžiniai, mėlyni. Jais galima keliauti tarp Tailando provincijų, tačiau bilieto kaina yra gana brangi, nes yra pagrįsta prieš keletą metų įdiegta skaitiklių sistema. Eismas kai kuriose Bankoko vietose gali būti chaotiškas, todėl motociklai kartais yra geresnis pasirinkimas, jei norite nukeliauti tik trumpą atstumą. Tačiau automobiliai, priešingai nei motociklai, yra su oro kondicionieriais, todėl galima pailsėti nuo Bankoko karščio.

Motoroleriai. Tai taip pat geras pasirinkimas, kai eismas intensyvus piko valandomis. Šie motociklai yra geriausias pasirinkimas, jei ieškote pigaus ir greito transporto trumpiems atstumams. Jų galima rasti daugelyje Tailando miestų visoje šalyje, taip pat mažesniuose miesteliuose su gera transporto sistema. Akivaizdu, kad keliaujant motociklu nėra patogu, jei su savimi vežatės daug bagažo arba lyja gana stiprus lietus.

Tuk-Tuk. Net jei tuk-tukai nėra pati praktiškiausia transporto priemonė Tailande, turėtumėte bent kartą išbandyti, nes patirtis yra gana unikali. Tačiau svarbu prisiminti, kad dėl savo populiarumo tarp turistų tuk-tukai yra daug brangesni.

Valtys. Vandens transportas yra geriausias būdas atrasti Bankoką ir netoliese esančius miestus nepatiriant eismo spūsčių. Laivai su mėlynomis vėliavomis yra skirti turistams. Jie sustoja ten, kur norite ir kursuoja nuo 9:00 iki 19:00. Laivai su oranžinėmis vėliavėlėmis sustoja prie pagrindinių prieplaukų. Jie veikia nuo 5:00 iki 19:00 ir pradeda kursuoti nuo Wat Rajsinkorn prieplaukos, o baigia Nonthaburi prieplaukoje. Laivai su geltonomis vėliavėlėmis dirba tik piko valandomis, nuo 6:15 iki 07:00 ir nuo 16:45 iki 20:00. Jie yra didesni, greitesni ir patogesni. Jie sustoja 10 stotelių ir dažniausiai juos naudoja žmonės, keliaujantys į darbą iš šiaurinės Bankoko dalies.

Transporto Tailande kainos

Kaip skrydis į Tailandą, taip ir vietiniai skrydžiai yra gana nebrangūs. Iš Bankoko į Puketa, Čiangmajų, Krabi nuo 1030 batų (27 eurai), Bankokas–Hat Yai – 1130 Tailando batų (apie 28 eurus).

Traukiniai: greitasis traukinys, jei važiuosite 50–150 km, kainuos 30 batų (80 centų), važiuojant nuo 150 iki 300 km tuo pačiu traukiniu kelionė kainuos 50 batų (1,30 eur), daugiau nei 300 km – 110 batų (apie 3 eurus). Express traukinys kainuoja 150 batų (apie 4 eurus), nepaisant nuvažiuoto atstumo; specialūs greitieji traukiniai kainuoja nuo 170 iki 190 batų (5 eurų), o nuo Bankoko iki Čiangmajaus galite nuvykti vos už 800 batų, kur turėsite savo privačią kajutę ir galėsite grožėtis nuostabiais kraštovaizdžiais.

Metro ir BTS Skytrain: jei norite apžiūrėti miestą, tai galite padaryti su metro traukiniais. Labiausiai apsimoka įsigyti vienos dienos bilietą, kuris kainuoja 140 batų (apie 4 eurus).

Tarpmiestinių autobusų kainos: Bankokas–Čiangmajus – 580 THB (dieninis autobusas), 765 THB (naktinis autobusas), Bankokas–Puketas – 700 THB (dieninis autobusas), 1200 THB (naktinis autobusas), Bankokas–Čumfonas – 470 THB (dieninis autobusas), 536 THB (naktinis autobusas), Bankokas–Surat Thani – 720 THB (dieninis autobusas), 950 THB (naktinis autobusas), Bankokas–Hua Hinas – 425 THB (dienos autobusas), Bankokas–Tratas – 280 THB (dienos autobusas), Čiangmajus–Pai – 240 THB (dienos autobusas), Čiangmajus–Chiang Rai – 270 THB (dienos autobusas), Lampang–Chiang Rai – 290 THB (dienos autobusas), Koratas–Surinas – 291 THB (dienos autobusas), Surinas–Ubon Ratchathani – 167 THB (dienos autobusas).

Taksi kaina prasideda nuo 35 batų ir išlieka pirmuosius 2 kilometrus. Kaina palaipsniui didėja ir vienu metu padidėja 2 batais (maždaug už 1 km). Eismo spūstyse taikoma priemoka (1,25 bato už metrą, važiuojant mažesniu nei 6 km/h greičiu). Įprastos kainos važiuojant kelis kilometrus yra apie 50 batų.

Tuk-tukų kaina paprastai gali būti derinama. Už trumpą kelionę tikėkitės sumokėti apie 50 THB. Kainos paprastai svyruoja nuo 80 iki 150 batų, o jei patobulinsite savo tailandietišką kalbą, mažiau tikėtina, kad jus apgaudinės Tuk Tuk vairuotojai ir galima bus derėtis.

Standartiniai motociklų tarifai gali būti nuo 20 iki 100 batų – viskas priklauso nuo įveikiamo atstumo. Tiesiog pasakykite motociklo vairuotojui gatvę ar vietą ir jis žinos, kur jus nuvežti.

Laivai su mėlynomis vėliavomis kainuoja 40 batų į vieną pusę arba 100 batų už visą dieną. Laivai su oranžinėmis vėliavomis kainuoja 15 batų. Vienas bilietas laive su geltonomis vėliavomis kainuoja 29 batus.

Automobilių nuoma Tailande

Nors transportas Tailande yra pigus ir pakankamai lankstus, bet tiems, kas norėtų dar patogesnio ir dar labiau nevaržomo keliavimo būdo, tinkamiausias pasirinkimas yra automobilių nuoma. Tačiau atsiminkite, jog jokiu būdu negalima palikti paso nuomos punkte bei apžiūrėkite automobilį prieš juo naudodamiesi, nes Jus gali apgauti ir prašyti susimokėti už defektus, kurie jau buvo ant automobilio. Automobilių nuomos punktus galima rasti visuose miestuose, tačiau nuomotis automobilius didesniuose miestuose nepatartina, nes eismas yra intensyvus ir chaotiškas, taip pat važiuojama kaire puse, todėl tai gali būti pavojinga ir sudaryti Jums problemų.

Saugiausias transporto pasirinkimas Tailande

Saugiausia transporto priemonė Tailande yra oro transportas. Nors tai nėra pats pigiausias būdas, tačiau jis yra pats patikimiausias ir greičiausias. Visose pagrindinėse turistinėse vietose yra oro uostai, įskaitant Bankoką, Čiangmajų, Koh Samui, Puketą ir Krabi.

Tailando Oro uostai

 

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
 • Samui oro uostas (USM)
 • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
 • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
 • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
 • Krabi oro uostas (KBV)
 • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
 • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
 • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
 • Sukhothai oro uostas (THS)
 • Patajos oro uostas (PYX)
 • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)