Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Tailando paplūdimiai


Kelionės į Tailandą puikiai tiks tiek šeimos atostogoms, tiek poilsiui dviems. Skrydžiai į Tailandą vykdomi su persėdimu, kadangi tiesioginių skrydžių iš Lietuvos oro uostų nėra, o bilietų kaina į vieną pusę prasideda nuo 400 eurų.

Tailando paplūdimių gausa

Tailandas gerai žinomas dėl savo nuostabios architektūros, Muay Thai (tailandietiškas boksas), tačiau bene labiausiai poilsiautojus traukia balto smėlio paplūdimiai. Per daugiau nei 2400 kilometrų besitęsiančią pakrantę ir 1000 salų galite rasti daugiau nei kelis šimtus paplūdimių. Tailando paplūdimiai išsiskiria baltu smėliu, mėlynu dangumi, šiltu vandeniu ir vaizdinga aplinka. Todėl nesvarbu, ar norite šėlti iki paryčių, išmokti nardyti, ar atrasti ramų, romantišką prieglobstį, kiekvienas ras kampelį, atitinkantį jo poreikius.

Populiariausių Tailando paplūdimių sąrašas

Kokie gi tie populiariausi paplūdimiai?

 • Railay paplūdimys laikomas vienu nuostabiausių Tailando paplūdimių. Jį galima rasti nedideliame Railay pusiasalyje. Didžiulį balto paplūdimio plotą supa siūbuojančios palmės, o uolos ir Andamanų jūra visiškai atskiria šį paplūdimį nuo išorinio pasaulio, todėl jį galima pasiekti tik laivu.

 • Ao Phra Nang yra dar vienas nuostabus Railay pusiasalio paplūdimys. Daugelis prišvartuotų ilgauodegių valčių buvo paverstos plaukiojančiomis užkandinėmis. Paplūdimio gale galima rasti nuostabią uolų struktūrą – iš čia galite pamatyti kvapą gniaužiantį saulėlydį! Pajūryje taip pat yra nemažai urvų. Manoma, kad Phra Nang yra indėnės vardas, kuri jūroje prarado vyrą žveją ir likusias dienas gyveno šiuose urvuose, tikėdamasi, kad jis sugrįš.

 • Nai Harn paplūdimys – piečiausioje Puketo dalyje esantis minkšto, balto smėlio paplūdimys, kuris yra tarp kelių mažų salelių ir vešlių kalvų. Nors Nai Harne yra mažiau užimtas nei populiarios turistinės vietos vakarinėje pakrantėje, šalia paplūdimio vistiek yra daugybė užeigų ir nakvynės vietų. Be to, galite nuvykti į Wat Nai Harn šventyklą ir Nai Harn ežerą.

 • Haad Rin – Haad Rin yra geriausias paplūdimys Tailando Phangan saloje. Iš čia matomi įspūdingiausi saulėlydžiai bei mėnesienios. Būtent čia vyksta užburiantis Pilnaties vakarėlis (Full Moon party), kuris sutraukia žmones iš viso pasaulio. Likusį laiką paplūdimyje yra neperkrauta ir tylu, todėl jį renkasi ramaus poilsio mėgėjai.

 • Phi Phi – salos su daug nuostabių paplūdimių, tačiau vienas žymiausių, gražiausių ir populiariausių paplūdimių Tailande ir pasaulyje yra Maya Bay paplūdimys. Įsikūręs Andamanų jūroje, Malakos sąsiauryje, Krabi provincijoje, šis paplūdimys yra nacionalinio parko dalis. Pagrindinis Maya įlankos paplūdimys yra apie 200 metrų ilgio, su minkštu baltu smėliu ir nepaprastai nuostabiais koralais, iš tikrųjų, visa įlanka yra vienas didelis gražus koralinis rifas. Beje, ši vieta buvo vaizduojama Leonardo DiCaprio filme „Paplūdimys“. Kitas paplūdimys yra Laem Thong (Auksinė įlanka). Jis yra gana arti Bambuko salos su nuostabiais koraliniais rifais, kuriuos galima tyrinėti visai šalia nesugadinto balto smėlio kranto. Monkey beach (beždžionių paplūdimys) – populiarus ne tik dėl minkšto, balto smėlio ir skaidraus vandens, bet ir dėl beždžionių, kurių čia gausu.

 • Ko Tao sala. Kiekvienas salos paplūdimys turi savitą atmosferą. Labiausiai žinomi salos paplūdimiai yra Mae Haad ir Sairee paplūdimys vakariniame regione. Jie taip pat yra puiki vieta stebėti saulėlydžius. Aktyviausiu kelionių laikotarpiu čia vyksta ir vakarėliai. Chalok Bay paplūdimys yra puikus alternatyvaus paplūdimio pavyzdys, jei norite ramesnių krantų. Ten patiks mėgstantiems nardyti. Ryklio įlanka yra nedidelis paplūdimys su krištolo skaidrumo vandeniu, kur galima pamatyti ryklius. Į jį veda mediniai laiptai, besitęsiantys per visą kurortą. Taip pat yra daug atokesnių paplūdimių, tačiau būtinai aplankykite Sai Nuan paplūdimį, Sai Daeng paplūdimį ir Tanote įlanką rytinėje salos pusėje. Salą supa koralinis rifas su spalvingais povandeniniais gyventojais bei nuostabūs pakrantės vaizdai.

 • Pataja paplūdimys – apie valandą į pietus nuo visų Bankoko lankytinų vietų yra Patajos paplūdimys, populiarus turistų paplūdimys Tailando įlankos pakrantėje. Svarbiausias bruožas yra ant jūros kranto stovinti „Tiesos šventykla“ arba „Sanctuary of Truth“. Vietovė, kuri kažkada buvo žvejų kaimelis, dabar siūlo kurortus ir parduotuves. Tai puikus paplūdimys, jei norite užsiimti vandens sportu, pavyzdžiui, prasikristi vandens parašiutu ar plaukioti vandens motociklais.

 • Chaweng Noi paplūdimys – šio paplūdimio smėlis yra neįtikėtinai smulkus ir gražaus kreminio atspalvio. Priklausomai nuo apšvietimo, grynas mėlynas vanduo gali atrodyti žalsvos turkio spalvos. Gylis prasideda paėjus 5- 7 metrus nuo kranto. Vanduo iki kelių tinka maudytis, nardyti ir vaikščioti. Kadangi smėlėtame dugne nėra augalų, nardymas su akiniais yra malonus būdas stebėti įmantrius dugno raštus. Ši vieta patiks ir mažiems, ir dideliems.

 • Laisvės paplūdimys – vienas nuostabiausių Puketo paplūdimių. Šis paplūdimys laikomas anomalija, nes nors ir būdamas netoli Patongo, judriausio salos paplūdimio, jis išlaiko ramybę ir tylą. Laisvės paplūdimys Pukete yra puiki vieta laisvalaikiui ir nardymui. Patekti į šį paplūdimį gali kainuoti 100–200 Tailando batų, bet šios vietos grožis tikrai yra to vertas.

 • Karon paplūdimys – antra pagal lankomumą turistinė vieta saloje ir trečias pagal ilgį Puketo paplūdimys. Jūra skaidri, o paplūdimys auksinio smėlio. Yra daug vietos, todėl paplūdimys nėra perpildytas. Čia galima užsiimti plaukimu bei paviršiniu nardymu. Be daugybės restoranų ir kavinių, rasite ir nuostabią budistų šventyklą.

 • Ao Prao – Ko Samet saloje yra 14 balto smėlio paplūdimių, todėl sunku pasirinkti tik vieną, tačiau Ao Prao paplūdimys yra vienas gražiausių. Šis paplūdimys patiks šeimoms, nes jame ramios bangos, todėl visą dieną galima maudytis, o vakarais paplūdimio restorane ragauti vietinės jūros gėrybių.

 • Hua Hin – šis paplūdimys siūlo daugybę užsiėmimų, tokių kaip sklandymo parasparniu ir burlenčių pamokas, taip pat visai šeimai tinkamų pramogų, tokių kaip jodinėjimas poniais ir bananų valtys. Palyginti su kitais Tailando paplūdimiais, Hua Hin paplūdimys yra ramesnis, o tai vilioja turistus, norinčius atsipalaiduoti.

 • Koh Poda – nepaisant to, kad sala yra negyvenama, keletas vietinių kelionių kompanijų siūlo dienos keliones į Koh Podą salą. Ji yra nedidelė, todėl visą ją galima apvažiuoti per 20 minučių. Šis atokus paplūdimys sukuria puikią atmosferą dėl nuostabaus balto smėlio, ramaus vandenyno ir aukštų uolų.

 • Donald Duck Bay – Ančiuko Donaldo įlankos pavadinimas kilęs dėl tokios formos uolų, iš kurių atsiveria vaizdas į nedidelę įlanką. Tai geriausias paplūdimys mažoje salų grandinėje – Similan. Nacionalinio parko dalis, kvapą gniaužiantis gamtos grožis šioje vietoje yra gerai saugomas ir išsaugotas. Netoli kranto auga gana daug koralų, todėl išplaukti gali būti sudėtinga, tačiau nardymas yra fantastiškas.

 • Kata paplūdimys – tai 1,5 km besitęsianti auksinio smėlio juosta, šis paplūdimys laikomas vienu populiariausių Puketo paplūdimių dėl savo grožio, patogumų ir veiklos derinio. Nors jis dažnai užimtas, bet niekada nėra perkrautas, o kartą metuose įlanka prisipildo gražių jachtų, kurios atvyksta iš viso regiono, kad galėtų varžytis King's Cup regatoje, viename iš svarbiausių Azijos buriavimo renginių.

Kuo Tailando paplūdimiai išskirtiniai?

Tailandas neabejotinai siūlo vienus gražiausių paplūdimių pasaulyje dėl nuostabių tropinių salų šalies pietiniame regione, Tailando įlankos ir Andamanų jūros. Tai atogrąžų rojus su nesibaigiančia vasara, balto smėlio paplūdimiais, ramiu, skaidriu vandeniu, siūbuojančiomis palmėmis ir raminančiu jūros brizu. Koraliniai rifai supa daugelį Tailando paplūdimių ir salų, o tokiose vietose kaip Ko Samui ir Ko Pha-Ngan yra gražūs, atokūs paplūdimiai, kuriuose galite pabėgti nuo minios, ką būtų sunku rasti kur nors kitur.

Kur randasi daugiausiai Tailando paplūdimių?

Daugiausiai Tailando paplūdimių galima rasti pietinėje šalies dalyje ir salose- Phuket, Railay pusiasalyje, Ko Samui, Ko Phangnang, Ko Lanta, Ko Kood ir daugelyje kitų vietų. Šie paplūdimiai yra labiau pritaikyti poilsiautojams. Kitose šalies vietose paplūdimiai yra labiau nepaliesti ir vyrauja savita kultūra.

Tailando Oro uostai

 

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
 • Samui oro uostas (USM)
 • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
 • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
 • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
 • Krabi oro uostas (KBV)
 • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
 • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
 • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
 • Sukhothai oro uostas (THS)
 • Patajos oro uostas (PYX)
 • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)