Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Tailando sostinė Bankokas


Tailando sostinė Bankokas – nesnaudžiantis miestas. Tai yra tobulas pasirinkimas žmonėms, kurie nori iš arčiau susipažinti su pietryčių Azijos kultūra, maistu, naktiniu gyvenimu. Bankokas – vis dažniau pasirenkama atostogų kelionių kryptis, nes kiekvienas čia atras sau tinkamą kampelį, mat čia yra ir šiuolaikinio miesto šurmulio, ir dangoraižių, tačiau taip pat galima atrasti vietų, kuriose galėsite tyliai ir ramiai praleisti popietę. Bankokas paskutiniu metu tapo toks populiarus ir keliautojų pamėgtas, kad žurnalo „Travel + Leisure“ skaitytojai ketverius metus iš eilės jį išrinko geriausiu pasaulio miestu.

Kelionės į Tailando sostinę Bankoką – ką vertėtų žinoti?

 • Bankoke ištisus metus vyrauja aukšta temperatūra, todėl pasaulio meteorologijos organizacijos duomenimis tai – karščiausias miestas pasaulyje. Kovo–gegužės mėnesiais temperatūra gali pakilti iki 35 laipsnių šilumos, o vidutinė metinė temperatūra siekia 28 laipsnius šilumos. Idealus variantas aplankyti miestą yra lapkričio–vasario mėnesį – tai taip pat didžiausias turizmo sezonas Bankoke, todėl patarimas būtų planuoti savo kelionę iš anksto.
 • Lankydamiesi Bankoke rasite daugybę taksi, kurie skiriasi spalva. Geltonai žalios spalvos taksi yra asmeniniai, raudonai mėlyni yra nuomojami, o vienspalviai taksi yra įmonių taksi. Tarp jų tikrai nėra jokio skirtumo, tačiau geltonai žalios spalvos taksi dažniausiai mėgstami dėl to, kad vairuoja pats automobilio savininkas.
 • Iki XIX amžiaus pabaigos mieste beveik nebuvo kelių, visi namai buvo prie vandens, o vandens kanalai buvo pagrindinis susisiekimo būdas, todėl Bankokas dažnai yra vadinamas rytine Venecija.

Skrydžiai į Tailando sostinę – Bankoką

Atkreipkite dėmesį, kad kelionė į Bankoką nėra tokia lengva – tiesioginių skrydžių iš Vilniaus į Bankoką nėra. Skrydžiai į Bankoką dažniausiai trunka nuo 15 iki 22 valandų, o juose neapsieinama be 1 ar 2 persėdimų. Geriausias variantas yra skristi su vienu persėdimu Turkijoje, Stambule. Persėdimai taip pat vyksta Briuselyje (Belgijoje), Frankfurte (Vokietijoje), Vienoje (Austrijoje), Amsterdame (Nyderlanduose), Varšuvoje (Lenkijoje). Pigūs lėktuvų bilietai dažniausiai būna vasario mėnesį, tačiau juos rekomenduojama nusipirkti mažiausiai mėnesis prieš kelionę.

Kodėl verta aplankyti Tailando sostinę Bankoką?

Pirmiausiai, Bankoką verta aplankyti dėl jame esančios architektūros. Bankoko senamiestyje yra įvairių tradicinių tajų struktūrų ir Europos įkvėptų paveldo pastatų. Vieni iš įspūdingiausių pastatų yra „Central Embassy” prekybos centras bei „King Power Mahanakhon” dangoraižis. Jei skirsite laiko tyrinėjimui, pasivaikščiojimui po miestą ar tiesiog žvilgsniui į viršų, suprasite, kad Bankoke yra daugybė gražių įvairių architektūros stilių pastatų – nuo neoklasicizmo iki modernizmo ir iki postmodernizmo.

Smagi pramoga Bankoke gali būti ir pasivažinėjimas tuk tuku – trirate transporto priemone. Visada susitarkite dėl savo kelionės kainos prieš lipdami į tuk tuką ir derėkitės – jūsų vairuotojas greičiausiai pasiūlys iš pradžių per brangią bilieto kainą.

Bankokas – niekada nemiegantis miestas. Jei jus domina naktinis gyvenimas, pašėlę vakarėliai su draugais, naujos tarptautinės pažintys, gyva muzika – šis miestas yra skirtas būtent jums.

Dar viena priežastis aplankyti Bankoką – vietinis maistas, kuris ne tik gali būti randamas bet kada ir bet kur, tačiau taip pat yra pigus ir labai skanus. Taip yra todėl, kad Bankokas yra miestas, kuriame galite rasti maisto iš visų Tailando kultūrų, tokių kaip šiaurės Tailandas, pietų Tailandas, šiaurės rytų Tailando regionas. Bankoke taip pat yra „Michelin“ žvaigždute įvertintų restoranų. Ši žvaigždutė yra suteikiama už puikų maisto gaminimą, atsižvelgiant į ingredientų kokybę, skonių harmoniją, meistriškumą, virtuvėje išreiškiamą šefo asmenybę bei pastovumą visame meniu. Kaip ir visas Tailandas, Bankokas yra ideali vieta išbandyti visų išgirtą tailandietišką masažą. Visame mieste yra šimtai vietų, kuriose yra atliekamas šis masažas, todėl tereikia išsirinkti sau saloną pagal vietą ir kainą (kurios yra labai nedidelės).

Ką būtina aplankyti lankantis Bankoke?

Nors visų objektų neįmanoma paminėti ir aplankyti, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos tiesiog privaloma pamatyti: pirmiausia tai yra Didieji rūmai (arba Karališkieji rūmai) – labiausiai turistų lankomas objektas Bankoke. Jis yra Chao Phraya upės pakraštyje ir yra apsuptas 1,9 kilometro ilgio siena. Apsilankę Didžiuosiuose rūmuose Bankoke, nepraleiskite Smaragdinio Budos šventyklos – karališkosios koplyčios. Koplyčioje galima grožėtis nefrito Budos statula, rasta 1434 metais Čiangrajuje (Tailando šiaurėje). Šią statulą gerbia visi Tailando žmonės. Antras objektas, kuriame tikrai turėtumėte apsilankyti, jei savaitgalį esate Bankoke – Chatuchak turgus, didžiausias Tailando turgus (daugiau nei 15 000 stendų). Jis toks didelis, kad įėjus gausite žemėlapį, jog padėtų geriau susiorientuoti. Jei jums jau gana Bankoko miesto triukšmo, turėtumėte nuvykti į Lumphini parką. Šis didžiulis parkas yra didžiausia žalioji erdvė mieste. Jei turite vaikų, jiems tikrai patiks žaidimų aikštelės ir gulbės formos vandens dviračiai! Vaikščiodami parke tikriausiai pastebėsite keletą malajų driežų. Jie atrodo labai įspūdingai ir gali siekti 3 metrų ilgį, tačiau juos maitinti ir glostyti yra nerekomenduojama, mat jie yra laukiniai gyvūnai, kurių reakcija nenuspėjama. Bankokas turi pasiūlymų ir meno bei istorijos gerbėjams. Mėgstantiems meną rekomenduojame apsilankyti Bankoko Meno ir Kultūros Centre (BACC) ar Nacionalinėje Galerijoje. Jei jus domina istorija, tuomet siūlytume apsižvalgyti po muziejų, esantį po atviru dangumi – Ancient Siam (Senovės Siamas).

Vykstant į šeimos atostogas su vaikais būtina aplankyti „Siam Park City“ atrakcionų parką. Dar vienas puikus būdas praleisti dieną – užsukti į „Safari World Bangkok“ zoologijos sodą, kurį sudaro du parkai: Safari parkas (atviras zoologijos sodas) ir jūrų parkas. „Dream world“ atrakcionų parko taip pat negalima praleisti, kai kalbame apie įdomias veiklas vaikams Bankoke. Ši vieta susideda iš kelių zonų, į kurias įeina Dream Gardens, Fantasy Land, Dream World Plaza ir Adventure Land – kiekviena iš šių zonų skirta konkrečioms pasivažinėjimo, pramogų ir veiklos grupėms.

Norint įsijausti į Bankoko naktinį gyvenimą rekomenduojama apsilankyti Sky baruose ar restoranuose, kuriuose galėsite ne tik išgerti kokteilių, turėti gurmanišką vakarienę, bet ir pasigrožėti miesto panorama. Taip pat labai populiari ir unikali patirtis, kurios nepamiršite, gali būti transvestitų šou kabaretas. Juos galima rasti visose turistinėse vietose.

Bankokas – gerų atostogų kryptis, tad planuojame kelionę iš anksto, krauname lagaminus ir keliaujame!

Tailando Oro uostai

 

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
 • Samui oro uostas (USM)
 • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
 • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
 • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
 • Krabi oro uostas (KBV)
 • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
 • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
 • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
 • Sukhothai oro uostas (THS)
 • Patajos oro uostas (PYX)
 • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)