Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Tailando salos


Kelionė į Tailando salas

Sunku patikėti, bet Tailando pietuose yra daugiau nei 500 salų ir salelių, kurias galima atrasti! Tad išsirinkti tinkamą dažnai būna labai sunku. Galima išskirti 3 skirtingus regionus, kurie idealiai tinka atostogoms: Tailando įlanka vakaruose, Tailando įlanka rytuose ir Andamanų jūra vakarinėje Tailando pakrantėje. Kiekviena vieta turi savo ypatingą žavesį ir visur rasite gražių svajonių salų su atogrąžų paplūdimiais, kai kurios jų tikrai vienišos ir ramios bei toli nuo masinio turizmo. Reikėtų atkreipti dėmesį tik į kelionės laiką, nes jis gali labai skirtis priklausomai nuo vietovės. Be visame pasaulyje žinomų Tailando salų, tokių kaip Koh Samui, Koh Phangan, Phuket ir Koh Lanta, yra ir daug kitų salų, kurias verta aplankyti. Kelionė į Tailando salas dažniausiai trunka apie parą su 2 ar 3 persėdimais, iš kurių vienas dažniausiai būna Bankoko Suvarnabhumi oro uoste.

Top įspūdingiausios Tailando salos

Visos salos yra gražios bei įspūdingos, tačiau kas gi tos top įspūdingiausios Tailando salos?

 • Koh Yao salos. Nepaisant to, kad jos yra arti šurmuliuojančio Puketo, dvynių salos Koh Yao Yai ir Koh Yao Noi nėra labai skirtingos. Vietoj blizgančių paplūdimio klubų pakrantėse rikiuojasi žvejų kaimeliai. Čia nėra daug ką nuveikti, bet būtent dėl to tai yra žavinga sala.
 • Koh Samui. Tobulas pasirinkimas medaus mėnesiui, šeimos atostogoms ar tiesiog pirmą kartą atvykstantiems. Koh Samui yra vieni geriausių prabangių paplūdimio kurortų visame pasaulyje. Idealiai tinka tiems, kurie nori paplūdimio atostogų Tailande džiaugsmo. Medaus mėnesio keliautojai gali pasirinkti itin prabangius viešbučius, paplūdimio klubus ir „Michelin“ žvaigždutėmis pažymėtus restoranus; tėvai gali eiti į šeimai skirtus viešbučius su vaikų priežiūra ir vandens baseinais bei vakarietišku maistu. Pirmą kartą besilankantys gali pasinerti į Pietryčių Aziją, apsuptą namų patogumais.
 • Koh Tao arba „Vėžlių salos“ pakrantė yra išklota mažomis smėlio įlankomis, gražiais žibintais apšviestais restoranais ir nardymo reikmenų parduotuvėmis. Dauguma keliautojų čia atvyksta nardyti. Sala yra viena iš geriausių pasaulio vietų nardyti, o konkurencija tarp nardymo parduotuvių taip pat padarė tai ir viena pigiausių vietų mokytis.
 • Koh Lipe yra nedidelė sala pietinėje Tailando dalyje, netoli Malaizijos sienos. Dėl įvairaus povandeninio pasaulio ir koralų rifų Koh Lipe yra populiari vieta mėgėjams ir profesionalams nardytojamsi. Daugelis Koh Lipe laiko nuostabiausia Tailando sala! Koh Lipe rasite svajonių paplūdimius kaip iš kelionių žurnalo: balto smėlio paplūdimiai ir turkio mėlynumo jūra paverčia šią vietą populiaria atostogų sala. Nesvarbu, ar keliautojai turistai, ar narai, ar paplūdimio mėgėjai – kelionė į Koh Lipę garantuos nepamirštamą patirtį ir ten nuvykti verta.

Kaip pasirinkti sau tinkamą atostogoms Tailando salą?

Žemiau pateikiama informacija apie tai, ko tikėtis keliose pagrindinėse salose ir kaip rasti tą, kuri puikiai tinka jūsų kelionei. Pirma, kad būtų lengviau pradėti, reikia atsiminti tris svarbius dalykus, kai pradedate planuoti kelionę į Tailando salą:

 • Prieš užsakydami, patikrinkite, kada bus musonų sezonas. Visi galime sutikti, kad nėra labai smagu atostogas praleisti po lietumi. Nepaisant įspūdingos gamtos ir atmosferos, kelionė į Tailandą gali apkarsti, jei lietus sugadins ilgai lauktų atostogų planus. Lietus paprastai stipriausias nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. Andamanų pakrantėje esančiose salose (Puketas, Koh Phi Phi salos, Koh Lanta), Rajong provincijos salose (Koh Samet, Meno salos) ir Trato provincijoje (Koh Chang, Koh Kood) daugiausia lyja nuo gegužės iki spalio. Persijos įlankos pakrantėje (Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao) nuo rugpjūčio pabaigos iki gruodžio mėnesio stipriausi musonai.
 • Nuspręskite, kiek laiko planuojate praleisti saloje ir į kurią labiausiai norite nuvykti. Jei jūsų atostogos trunka tik vieną savaitę, galbūt norėsite keliauti į salą, kurią lengviau pasiekti iš žemyno, nes tikrai nenorėsite praleisti visą dieną jūsų brangaus atostogų laiko keltų terminale. Kaina, perkant lėktuvo bilietus ne į Bankoką, o į pasirinktą salą, bus didesnė, bet tokiu būdu sutaupysite savo atostogų laiką.
 • Išsirinkite sau tinkamą salą. Kiekviena Tailando sala turi savo ypatingą atmosferą. Kai kuriose jų taip pat yra skirtingos dalys, pvz., vakarėlių zona, šeimos zona ar keliautojų zona, todėl išsiaiškinkite, kuri sala atitinka jūsų poreikius ir kur apsistoti, jei tikitės tam tikro stiliaus atostogų. Siekdami padėti jums pasirinkti geriausią kelionės tikslą, pateikiame trumpą populiariausių Tailando salų įvadą, kuris jums padės.
 1. Salos, tinkamiausios medaus mėnesiui: Puketas – sala vakarinėje pakrantėje, kurioje geriausias laikas atostogauti yra nuo lapkričio iki balandžio, o patekti čia irgi patogu – tai galima padaryti tarptautiniais arba vietiniais skrydžiais. Puketas – tai vieta, kurioje jūsų medaus mėnuo nebus nuobodus: čia galėsite mėgautis įvairiomis vandens pramogomis, naktiniais barais bei parduotuvėmis. Sala gali pasiūlyti įvairių variantų įvairiems biudžetams, todėl tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jį mėgsta dauguma medaus mėnesio keliautojų.
  Taip pat, priklausomai nuo jūsų poreikių ir biudžeto, rekomenduojame pažiūrėti rytinėje pakrantėje esančią Koh Samui salą. Čia geriausia yra lankytis liepos-rugsėjo, sausio-kovo mėnesiais. Su daugybe prabangių paplūdimio kurortų, puikiais atogrąžų kraštovaizdžiais ir tylesne atmosfera, Koh Samui užima aukštą vietą geriausių medaus mėnesio vietų pasaulyje sąraše. Taip pat tinkamos salos būtų Koh Yao Noi, Koh Lanta.
 2. Salos, tinkamiausios šeimos atostogoms: kaip jau minėta, Puketas yra puikus pasirinkimas daugelyje sričių. Čia didelė gausa veiklų, o patogumai gali puikiai atitikti šeimos kelionių poreikius. Taip pat galite rasti daug kurortų, kuriuose viskas įskaičiuota, tad nereiks rūpintis organizuojant nakvynę, maitinimą ir pramogas atskirai. Tiek suaugusieji, tiek vaikai ras, ką veikti. Kitas variantas - Koh Chang sala. Šioje rytinės pakrantės saloje geriausias laikas atostogauti yra nuo lapkričio iki vasario mėnesio, o patekti galima keltu iš Bankoko. Jei jūsų vaikai yra paaugliai ir mėgsta tyrinėti gamtą, Koh Chang yra puikus pasirinkimas. Koh Chang yra antra pagal dydį Tailando sala. Jos kraštovaizdžio įvairovė didesnė nei kitose salose, pavyzdžiui, čia galima rasti miškų, krioklių ir kalvų. Skaidrus, neužterštas vanduo puikiai tinka nardymui ir žvejybai, o ramūs, tradiciniai žvejų kaimeliai yra puiki vieta susipažinti su kasdieniu vietinių žvejų gyvenimu ir paragauti jūros gėrybių.
 3. Jei jus domina vakarėliai ir aktyvus naktinis gyvenimas, tuomet būtinai turite aplankyti Koh Phangan salą. Kiekvieną mėnesį, pilnaties naktį, čia vyksta „Full Moon Party”. Keliautojai ir elektroninės muzikos gerbėjai iš viso pasaulio susirenka švęsti ir šokti mėnulio šviesoje.

Ar sudėtinga nuvykti į Tailando salas?

Nuvykti į Tailando salas nėra sudėtinga. Jei pasirinksite trumpesnį persėdimo laiką, skrydžiai į Bankoką gali trukti vos 15 valandų. Kai kurie žmonės skrenda į Bankoką, kiti pradeda kelionę toliau į pietus esančioje Patajoje ar Krabyje arba tiesiog skrenda tiesiai į salą, kurią išsirinko. Jei prieš patekdami į salą turite kitų planų, tokių kaip pamatyti Bankoką, dar vienas keliavimo būdas gali būti keltas. Norėdami sužinoti išsamų keltų tvarkaraštį ir kainas, apsilankykite „The Man in Seat 61“ puslapyje.

Esame tikri, kad kiekvienas atras sau tinkamą salą bei turės pačią geriausią kelionę!

Tailando Oro uostai

 

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
 • Samui oro uostas (USM)
 • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
 • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
 • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
 • Krabi oro uostas (KBV)
 • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
 • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
 • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
 • Sukhothai oro uostas (THS)
 • Patajos oro uostas (PYX)
 • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)