Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Tailando oro uostai


Tailandas – viena populiariausių atostogų krypčių, kurią pamėgo turistai iš viso pasaulio. Čia yra be galo įspūdingų budistų šventyklų, egzotiškos laukinės gamtos ir kvapą gniaužiančių salų. Tailande apsilankiusių turistų skaičius išaugo nuo 35,35 milijonų 2017 m. iki 38,28 milijonų 2018 m., o vėliau, 2019 metais, šis skaičius siekė beveik 40 milijonų.

Skrydžiai į Tailandą pigiau

Lapkričio pabaiga ir gruodžio pradžia yra geriausias laikas aplankyti Bankoką, nes miestas išdžiūsta nuo musonų sezono ir šiek tiek atvėsta, o atostogautojų minios dar tik turi atvykti. Geriausias oras Tailando paplūdimiuose ir salose yra tarp gruodžio iki kovo mėnesių. Bilietų kainos nuolat svyruoja, tad yra rekomenduojama bilietus nusipirkti kuo anksčiau, kad gautumėte geriausios kainos pasiūlymą. Skrydžių kainos iš Vilniaus oro uosto prasideda nuo 450 eurų ir gali siekti iki kelių tūkstančių: pigiausi skrydžiai į Puketą paprastai kainuoja 540–780 eurų, skrydžio į Bankoką kainos svyruoja nuo 460 iki 780 eurų. Atrodo, kad nuo Bankoko iki Pattaya City atstumas yra nedidelis, tačiau bilietų kainos skiriasi vos ne 10 kartų: užsakant bilietus pirmyn ir atgal tai pačiai datai spalio mėnesį, bilietas į Bankoką jums gali kainuoti nepilnus 800 eurų, o į Pattaya City – beveik 8000 eurų, tad visada patikrinkite alternatyvius variantus. Žinoma, paties bilieto kaina visuomet priklauso nuo keleto kriterijų: oro linijų, kuriomis skrendate, bilieto klasės, vietos, į kurią skrendate, mėnesio, per kurį norite išvykti atostogauti, nes jei tai yra turistų sezonas ar moksleivių atostogos, tuomet kainos, žinoma, bus aukštesnės nei įprastai. Taip pat yra rekomenduojama patikrinti kainas bei maršrutus iš artimiausių oro uostų, tokių kaip Varšuvos (Lenkija), Rygos (Latvija). Dar vienas patarimas – nebijoti užsisakyti atskirų bilietų ar keliauti ne iš sau įprasto oro uosto. Kartais skrendant iš tokių oro uostų kaip, pavyzdžiui, Stokholmo, į kurį dažnai galima atskristi vos už kelis eurus išpardavimų metu, pasiūlymai būna geresni – už daug mažesnę kainą bei su trumpesniais persėdimais, tad tikrai neatmeskite ir šio varianto. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti www.skrendu.lt puslapyje.

Kokį Tailando oro uostą pasirinkti?

Tailando oro uostai kasmet aptarnauja daugybę turistų. Tailande iš viso yra 11 tarptautinių oro uostų, tačiau populiariausi yra Suvarnabhumi oro uostas (Suvarnabhumi Airport, dar žinomas kaip Bangkok Airport), Don Mueang oro uostas (Don Mueang International Airport), Puketo oro uostas (Phuket International Airport). Kurį oro uostą pasirinkti? Keliautojai iš viso pasaulio dažniausiai renkasi Suvarnabhumi tarptautinį oro uostą (BKK) dėl gero ir gausaus susisiekimo tiek tarptautiniu, tiek vietiniu mastu bei lengvai pasiekiamo Bankoko. Aišku, oro uosto pasirinkimas priklauso ir nuo to, koks yra jūsų galutinis tikslas – Tailando paplūdimiai yra vieni gražiausių ir labiausiai išpuoselėtų paplūdimių pasaulyje, tad norint juos pamatyti, rekomenduojama keliauti į pietvakarių regiono sritis: Puketą, Phang Nga ir Krabi. Yra trys pagrindiniai tarptautiniai oro uostai, esantys pietiniame regione, netoli paplūdimių ir salų: tai Puketo tarptautinis oro uostas (HKT), Krabio tarptautinis oro uostas (KBV) ir Koh Samui tarptautinis oro uostas (USM).

Tailando šiaurė yra gerai žinoma dėl savo kalnuoto kraštovaizdžio ir arbatos plantacijų. Čiangmajus yra šiaurės sostinė, viliojanti tyrinėtojus ir klajoklius iš viso pasaulio. Šiaurėje yra du pagrindiniai oro uostai: Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (Chiang Mai International Airport) ir Chiang Rai tarptautinis oro uostas (Mae Fah Luang – Chiang Rai International Airport). Dauguma tarptautinių skrydžių į šiuos oro uostus yra iš Azijos regiono, todėl keliautojai už Azijos ribų skrenda per Suvarnabhumi arba Don Mueang.

Geriausias Tailando oro uostas

Visi Tailando oro uostai yra patogūs ir išskirtiniai, tačiau pačiu geriausiu yra laikomas Bankoko oro uostas (Suvarnabhumi Airport). Tai didžiausias oro uostas Bankoke. Oro uoste yra verslo klasės „Oman Air“ laukiamosios salės, skirtos keliautojų patogumui. 600 kambarių viešbutis „Novotel Suvarnabhumi“ yra tiesiai priešais keleivių terminalo pastatą, todėl jis yra gana patogus keliautojams. Dar vienas patogumas – puikiai išvystytas geležinkelis nuo oro uosto iki miesto centro. Jei keliaujate iš arba į Suvarnabhumi oro uostą, šis geležinkelis yra tikrai pigiausias ir vienas lengviausių būdų pasiekti kelionės tikslą. Traukiniai važiuoja kasdien nuo 6 val. ryto iki pat vidurnakčio. Suvarnabhumi yra 17-as pagal judrumą oro uostas pasaulyje, vienuoliktas oro uostas Azijoje ir judriausias šalyje, 2017 m. aptarnavęs 60 mln. keleivių, taip pat svarbus oro krovinių centras, kuriame iš viso dirba 95 oro linijos.

Tailando oro uostų sąrašas

Tailandas turi gerą susisiekimą tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu per savo oro uostus. Pateikiame Tailando oro uostų, apie kuriuos vertėtų žinoti prieš planuojant kelionę į šią atogrąžų šalį, sąrašą:

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK). Jis nutolęs maždaug 30 km į rytus nuo Bankoko centro. Jame yra daugybė parduotuvių ir maitinimo įstaigų, kuriose patiekiama viskas: nuo vietinio tailandietiško maisto iki vakarietiško greito maisto. Pirmame aukšte yra taksi stotelė, kurioje galite rasti taksi į miesto centrą už maždaug 600 batų (apie 17 eurų) arba nusileisti į požeminį aukštą, kad nuvyktumėte į oro uosto geležinkelį, kuris nuveš jus iki Phaya Thai tik už 45 batus (apie 1,25 euro).
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK). Prieš statant Suvarnabhumi, Don Mueang buvo vienintelis Bankoko tarptautinis oro uostas. Dabar pirmiausia siūlantis pigius vidaus skrydžius, oro uostas yra į šiaurę nuo miesto centro, tačiau miesto centrą lengvai pasieksite taksi ar autobusu. Tai yra mažiau įspūdingas oro uostas nei Suvarnabhumi, tačiau turi daugybę patogumų, įskaitant restoranus, automobilių nuomos punktus ir pinigų keityklas.
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT). Puketo oro uostas labai patogus tarptautiniams keliautojams, norintiems tiesiog patekti į paplūdimį ir išvengti Bankoko spūsčių. Žinoma, dėl to galite tikėtis mokėti šiek tiek daugiau už skrydžius tiesiai į Puketą, lyginant su Bankoku, bet jei trūksta laiko, tai gali būti geresnis variantas. Trečias pagal judrumą Tailando oro uostas yra palyginti mažas, tačiau jame galima rasti daug transporto galimybių, kad nuvyktumėte į jūsų kelionės tikslą, įskaitant automobilių nuomos paslaugas.

Prie populiariausių galime priskirti ir šiuos oro uostus, kurie yra gerokai mažesni ir ramesni: Samui oro uostas (USM), Hatjajaus tarptautinis oro uostas (Hat Yai International Airport, HDY), Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI), U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP), Krabi oro uostas (KBV), Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX), Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT), Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH), Sukhothai oro uostas (THS), Patajos oro uostas (PYX), Nakhon Sawan oro uostas (TKH).

Kad ir kokį oro uostą pasirinktumėte, Tailandas visada turi ką pasiūlyti, todėl kraukitės lagaminus ir mėgaukitės kelione!

Tailando Oro uostai

 

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
 • Samui oro uostas (USM)
 • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
 • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
 • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
 • Krabi oro uostas (KBV)
 • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
 • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
 • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
 • Sukhothai oro uostas (THS)
 • Patajos oro uostas (PYX)
 • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)