Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Religija Tailande


Religija Tailande – Budizmas

Viena egzotiškiausių ir gražiausių Azijos šalių – Tailandas. Ji stebina ne tik savita kultūra, tradicijomis, kalba ir virtuve, modernia sostine Bankoku, kurioje sugyvena tradicijos ir technologijos, bet ir savo išskirtiniu tikėjimu – budizmu. Jis Tailande yra dominuojanti religija ir būdinga tik Pietryčių ir Centrinės Azijos regionui. Religija Tailande turėjo didelę įtaką žmonių gyvenimui ir kultūros raidai. Statydami šventyklas ir mokyklas, tautos monarchai padėjo budizmui plisti visame Tailande. Dėl to atvykę čia patirsite šio tikėjimo dvasią kiekviename žingsnyje ir turėsite galimybę sužinoti apie dar nematytas budistų šventyklas (tajų kalba vadinamas wat). Wat Rong Khun, Wat Pho ir Wat Arun yra keletas reikšmingiausių iš jų. Taip pat pamatysite pačius budistų vienuolius ir net sudalyvausite jų kasdienėje rytinėje procesijoje, kai jie eina per gyvenvietę su metaliniais dubenėliais, o vietiniai siūlo jiems maistą, ir susipažinsite su skulptūromis, iliustruojančiomis šio tikėjimo sampratą.

Apie budizmą

Budizmo mokymas pirmą kartą atsirado Indijoje VI-ame amžiuje prieš mūsų erą, bet iki Tailando atkeliavo tik III-iame amžiuje. Pagrindinė tikra istorinė asmenybė šiame tikėjime buvo ir yra Buda, dar žinomas kaip princas Gautama. Jis buvo šios religijos kūrėjas bei dvasinis mokytojas ir yra laikomas ypatinga, nepaprasta būtybe, o pats Budos vardas reiškia „nušvitęs“. Budistai tiki karma (žmogaus elgesio padariniais, kurie nulems sekantį jo gyvenimą) bei reinkarnacija (sielos atgimimu kitame kūne). Šis tikėjimas dažnai yra vadinamas ne tik tikėjimu, bet ir filosofija, kuri moko kaip gyventi laimingą, prasmingą gyvenimą. Ji teigia, jog išsivadavimas nuo žmogiškojo skausmo yra prieinamas bet kam, jei žmonės to labai nori ir stengiasi atrasti savo vidinę „Budos prigimtį“, o pats tikėjimas yra grįstas išmintimi. Tiems, kam pavyksta pasiekti dvasinį nušvitimą, apibūdina tai kaip nirvaną. Taip pat daugelio tailandiečių kasdienis gyvenimas sukasi apie budizmą – benamiai šunys šeriami siekiant įgyti nuopelnų, maži žetonai dedami į miestą supančias šventyklas. Tiek vienuoliai, tiek paprasti žmonės dalyvauja kuriant nuopelnus, kurie yra pasiekiami per dėmesingumą, meditaciją, gerus darbus bei kitus ritualus. Daugumos budizmo pasekėjų kasdienės veiklos yra nukreiptos į šią mintį, nes ji labai svarbi religijai. Taip pat didelis prioritetas yra skiriamas „valymo“ idėjai. Smilkalų deginimas yra kupinas sudėtingų metaforinių poteksčių. Tai visų pirma šventa auka ir būdas pagerbti Budą. Aromatingi smilkalų dūmai moko, kad turime sudeginti nešvarias savybes ir stengtis atskleisti tikrąjį save. Stiprus aromatas padeda tikintiesiems apvalyti ne tik protą nuo nereikalingų, slegiančių minčių, bet ir išvalyti orą šventykloje ir namuose. Todėl dažnai kelionės į Tailandą būna ne tik pasigrožėjimui nuostabia šalimi, bet ir dvasinei kelionei bei emociniam poilsiui nuo įtempto dabartinio gyvenimo tempo – čia žmonės keliauja išmokti meditacijos, pasiklausyti budizmo mokymų, kuriuos galėtų pritaikyti kasdieniame gyvenime bei atgauti vidinę ramybę ir pusiausvyrą.

Kokias kitas religijas išpažįsta tailandiečiai?

Kadangi Tailandas yra šalis su religijos pasirinkimo laisve, žmonės ten praktikuoja ne tik budizmą, bet ir islamą, induizmą ir kitas labiau mums pažįstamas pasaulio religijas, tokias kaip judaizmas ir krikščionybė. Tačiau, nepaisant to, jog žmonės turi laisvą valią renkantis tikėjimą, karalius turi būti budistas pagal formalius tautos įstatymus. Vis dėlto dauguma (daugiau nei 93%) žmonių yra budistai. 5% gyventojų yra musulmonai. Dauguma jų gyvena pietų Tailande, įskaitant sostinę Bankoką. Apie 1% gyventojų yra krikščionys, kurie į šalį atvyko XVI amžiuje ir prisidėjo prie jos modernizavimo. Apie 27 000 žmonių išpažįsta kitas įvairias religijas: žmonių, išpažįstančių induizmą yra mažiau nei 0,1 %; judaizmą išpažįstančių žmonių yra tik apie 1000; taip pat egzistuoja liaudies religijas išpažįstantys žmonės. Tai nedidelė dalis gyventojų, kurie praktikuoja vietinius tikėjimus, kurie skiriasi nuo pagrindinių pasaulio religijų ir egzistuoja tik Tailande. Šis tikėjimas vadinamas Siamo. Tam tikromis bei švenčių dienomis Siamo žmonės meldžiasi savo dievams ir protėviams, daugelis jų aukoja gyvulius ir smilko smilkalus savo gerbiamiems dievams. Likę Tailando žmonės yra netikintys. Taip pat, religija Tailande remiasi Theravada budizmo atšaka, kilusia iš Šri Lankos. Ši šaka išsiskiria konservatyviu požiūriu į teologiją ir vienuolinę discipliną ir teigia, kad tikinčiojo patirtis, žinių pritaikymas ir kritinis mąstymas yra vieninteliai įžvalgos šaltiniai.

Kuo budizmas skiriasi nuo kitų religijų?

Nepaisant to, kad budizmas yra viena didžiausių religijų pasaulyje, jis yra gana unikalus. Budistai netiki jokiais dievais ar dievybėmis, nors kitose religijose įprasta garbinti vieną ar kelias dievybes. Dažnai budizmo kūrėjas yra painiojamas su dievu, bet jis toks nėra. Vis dėlto tiesa, kad budizme egzistuoja dvasinės jėgos, kurios padeda tikintiesiems siekti žinių ir nušvitimo. Beje, priešingai nei kitose religijose, budizmui trūksta vieno pripažinto simbolio, kuris reprezentuotų budizmo tikėjimą. Tarp naudojamų religinių simbolių čia rasite Bodhi medį, aštuonių stipinų dharmos ratą, lotoso žiedą, svastiką (senovinį simbolį, reiškiantį gerovę ar sėkmę) ir daugiau. Taip pat kitaip nei kituose tikėjimuose, kurie teigia vieną tiesą, budizme egzistuoja daug teorijų, filosofijų bei interpretacijų. Tai padaro budizmą tolerantiška bei prisitaikančia religija. Pažintis su religija Tailande paliks neišdildomą atsiminimą.

Tailando Oro uostai

 

  • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
  • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
  • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
  • Samui oro uostas (USM)
  • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
  • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
  • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
  • Krabi oro uostas (KBV)
  • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
  • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
  • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
  • Sukhothai oro uostas (THS)
  • Patajos oro uostas (PYX)
  • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)