Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Orai Tailande


Dalis Tailando patrauklumo yra ištisus metus vyraujanti šilta oro temperatūra. Orai Tailande visus metus paprastai būna apibrėžiami trimis sezonais: drėgnuoju (nuo birželio iki lapkričio pabaigos), vėsiuoju (nuo lapkričio pabaigos iki vasario) ir sausuoju (nuo kovo iki gegužės). Teigiama, jog  šie trys sezonai būdingi vietovėms šiaurinėje pusėje nuo Bankoko, tuo tarpu šalies pietuose yra tik du sezonai: drėgnasis ir sausasis.

Oro temperatūra Tailande vasarą

Nuo liepos iki spalio mėnesio yra toks laikotarpis, kuomet sukaupiama didžioji dalis metinių Tailando kritulių ir šalį gali nusiaubti potvyniai. Vidutinė drėgmė yra šiek tiek mažiau nei 90%, o vyraujanti temperatūra siekia apie 29 laipsnius. Vasaros laikotarpiu dažniausiai orai Tailande labai drėgni ir lietingi.

Kaip keičiasi oras Tailande

Musonas baigiasi pasikeitus vėjo krypčiai, atnešdamas sausus orus iš šiaurės rytų. Geriausiu atveju drėgnasis sezonas gali būti apibūdintas kaip nenuspėjamas.

Apskritai, geriausias laikas aplankyti Tailandą yra nuo lapkričio iki vasario, kai šiaurės rytų musonas pučia vėsų, sausą orą, kuris yra tarsi atokvėpis nuo nuolatinio karščio. Šiuo vėsiu metų laiku temperatūra Bankoke svyruoja nuo 18 iki 32 laipsnių, o Tailando šiaurėje ir šiaurės rytuose temperatūra gali būti gana vėsi, ryte temperatūra nukrenta iki 12 laipsnių, o dieną kartais būna 20 laipsnių šilumos. Naktys gali būti ypač vėsios, o dideliame aukštyje temperatūra gali nukristi žemiau nulio.

Ar verta keliauti į Tailandą žiemos sezono metu?

Žiemos sezono metu Tailande būna daugiausiai turistų. Kaip ir daugelyje šalių, kuriose vyksta musoniniai sezonai, gerėjantys orai pritraukia vis daugiau keliautojų, norinčių mėgautis saulėtomis dienomis. Tai ypač aktualu tiems turistams, kuriuos vargina šalti žiemos orai ir norisi pasidžiaugti malonia šiluma.

Tiesa, Tailandas yra labai populiari turistinė vieta ir ištisus metus atvyksta daugybė turistų. Bankokas dažnai lenkia Londoną, Paryžių ir Niujorką, kaip labiausiai lankomas miestas pasaulyje. Artėjant žiemos sezonui gruodį, turizmo sfera dar labiau suaktyvėja. Žiemą Tailande populiarios kryptys tampa judresnės nei bet kada. Svarbu kelionę užsisakyti anksti, ypač jei planuojate keliauti sausio ir vasario mėnesiais.

Daugelis mano, jog nuo lapkričio iki kovo mėnesio keliavimo sąlygos yra pačios geriausios. Tokiu metu pučia vėsinantis vėjas, kuris palaiko komfortišką vasaros temperatūrą ir buvimas lauke nevargina, o yra malonus (vidutinė dienos temperatūra: 26–32 °C). Dėl vėjo yra jaučiamas mažesnis drėgmės lygis žiemos metu. Taip pat vėjas sudaro puikias sąlygas užsiimti vandens sportu – tai idealus metas rinktis atostogas aktyvaus poilsio mėgėjams.

Žiemos sezonu taip pat būtina pavakarieniauti po žvaigždėtu dangumi – tokie vakarai būna nepakartojami, intymūs ir įsimintini. Bankoke organizuojamas renginys „Dinner Under the Stars” sukuria nuostabią atmosferą, kurioje galima mėgautis 4 patiekalų maistu, rankų darbo kokteiliais ir alumi. Tai ne viskas – gyva muzika ir kvapą gniaužiantis vaizdas į miestą nepalieka abejingų.

Taip pat keliautojams siūloma sudalyvauti arbatų degustacijoje, kurios metu galima išmėginti daugybę karštų ir šaltų arbatų rūšių, pavyzdžiui, žolelių, kinų, anglų, indų ir, žinoma, tajų. Vietinių šventyklų lankymas irgi laikomas labai svarbia veikla čia atvykusiems keliautojams. Vien Bankoke yra daugiau nei 400 šventyklų, kurios pasižymi nuostabia architektūra ir ne tik.

Gamtos pokyčiai Tailande, keičiantis orui

Tailande keičiantis orams, pastebimi ekstremalūs gamtos reiškiniai. Didėja kritulių kiekis – ilgi, sausi periodai ir staigūs potvyniai tampa dažnesni ir intensyvesni. Taip pat padidėja atogrąžų audrų dažnis ir intensyvumas, vis dažnesniu reiškiniu keičiantis metų laikams tampa kruša. Atsiranda neprognozuojami šalčiai: nuo 2000 m. iki 2010 m. šiaurės rytų musonas (šaltas vėjas) tapo stipresnis ir įvairesnis.

Tailandas yra ypač pažeidžiamas sausrų ir potvynių, patyrė kelis ekstremalius klimato reiškinius netolimoje praeityje. 2011 m. dalis Tailando buvo po vandeniu: daugiau nei milijonas žmonių nukentėjo nuo didelių potvynių, kuriuos sukėlė kelias savaites kritę nuolatiniai krituliai. 2015–2016 m. Tailande buvo viena didžiausių sausrų per dešimtmečius, dėl kurios vandens rezervuarų lygis visoje šalyje ženkliai krito. Nors dėl ateities klimato kaitos scenarijų vis dar diskutuojama, tikėtina, kad Tailandas gali būti ir toliau smarkiai paveikiamas klimato kaitos padarinių.

Taip pat kyla ir vidutinė metinė temperatūra – ji gerokai pakilo (maždaug 0,95 °C)  nuo 1955 iki 2009 m. Tai yra žymiai aukštesni rodikliai už vidutinę pasaulio temperatūrą, kuri pakilo 0,69 °C. Metinė aukščiausia, vidutinė ir žemiausia temperatūra taip pat padidėjo maždaug 0,86 °C, 0,95 °C ir 1,45 °C, atitinkamai per pastaruosius 55 metus. Padidėjimas buvo ypač reikšmingas nuo 1994 m. Tuo pačiu didėja papildomas šiltų dienų (>35 °C) ir naktų skaičius ( >25 °C). Rodikliai išaugo 1970–2006 m., su dideliais regioniniais skirtumais: šiaurėje – 12 dienų, šiaurės rytuose – 20 dienų, centrinėje dalyje – 27 dienos, rytuose – 23 dienos ir pietuose – 35 dienos.

Tailando Oro uostai

 

  • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
  • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
  • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
  • Samui oro uostas (USM)
  • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
  • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
  • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
  • Krabi oro uostas (KBV)
  • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
  • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
  • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
  • Sukhothai oro uostas (THS)
  • Patajos oro uostas (PYX)
  • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)