Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Muaythai


Tailandas, kaip ir kitos Azijos šalys, yra gerai žinomas dėl savo sporto – Muay Thai. Muay thai išvertus reiškia Tailandietišką boksą. Tai savotiška kovos rūšis, tapusi nacionaline Tailando sporto šaka, praktikuojama daugelį šimtmečių, kurioje kaip ginklas yra naudojamas visas kūnas. Ji atsirado senovės Siamo karalystėje XVII amžiuje ir buvo paveikta Tailando (Siamo) kariuomenės karinės taktikos. Ankstyvosiose Muay Thai varžybose įvairūs Siamo armijos daliniai stodavo vienas prieš kitą neginkluotoje kovoje (Muay Boran), kuri nebuvo ribojama nei taisyklių, nei svorio, nei laiko atžvilgiu. Ilgainiui šios kovos tapo gana populiarios ir galiausiai buvo rodomos visuose šalies stadionuose. XX a. pradžioje buvo įvesti laiko apribojimai, bokso pirštinės ir vienodos taisyklės. XX a. antroje pusėje Tailando kariuomenėje atsiradęs Muay Thai buvo pradėtas mokyti visame pasaulyje ir transliuojamas milijonams žmonių per ringo kovas, tarptautines varžybas bei čempionatus. Įdomūs faktai – dauguma rašytinės Muay Thai istorijos buvo prarasta, kai birmiečiai apiplėšė šventyklas ir žinių saugyklas Ajutajoje, o išlikę tomai dabar yra nacionalinės vertybės, saugomos kaip Tailando kultūros ir paveldo dokumentai. Taipogi, Tailando karalius yra aistringas Muay Thai gerbėjas. Nuo karūnavimo jo populiarumas išaugo labiau nei bet kurio kito Tailando valdovo.

Šios sporto šakos populiarumas Lietuvoje taip pat vis labiau auga. Pats pirmasis Lietuvoje Muay Thai sporto klubas „Titanas“ buvo įkurtas 1990 metais Kaune. Vyksta tarptautinės šios sporto šakos varžybos, kur dalyvauja nemažai Lietuvos sportininkų. Šiuo metu yra apie 16 Muay Thai klubų, priklausančių Muay Thai Lietuva sporto federacijai. Šie klubai yra įsikūrę Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Trakuose, Kėdainiuose, Rokiškyje bei Kelmėje.

Kadangi Muay Thai treniruotes galima rasti daugelyje Lietuvos miestų, jas rekomenduojama išmėgint patiems, nes tai yra puikus būdas ne tik pagerinti sveikatą, sumažinti stresą, bet ir sustiprinti savo kūną, dvasią bei išmokti apsiginti. Žmonės, dalyvaujantys Muay Thai varžybose, turi būti puikios fizinės formos ir nuolat tobulinti savo techniką nuosekliai treniruodamiesi 5-7 dienas per savaitę. Tačiau Tailandietiško bokso treniruotės prieinamos visiems, nepaisant pasirengimo lygio, žmonės gali pradėti nuo pačio žemiausio, kuriame pirmiausiai išmokstama stovėti ringe, pagrindinių smūgių judesių ir gynybos, susipažįstama su įranga, praktikuojami pratimai su „priešininku“ bei mokomąsi Muay Thai žargono. Pirmasis treniruočių lygis nėra greitai pereinamas – tai gali užimti šiek tiek laiko – prisitaikymas prie pozicijos, įvairių smūgių, blokavimų gali užtrukti kelis mėnesius ar ilgiau. Todėl, jei ir atrodys, kad nėra progreso, reikia atminti, šis sportas reikalauja kantrybės. Kai įgundama judėti bei smogti be didesnių apmąstymų ir pastangų, pereinama į kitą lygį. Po „pradedančiųjų“ sekantis etapas yra mokymasis spardyti. Tai suteikia aktualumo ir pritaiko išmoktas technikas kontekste. Trečiasis lygis yra mokymasis kovoti, tačiau tai nėra būtina, nes kai kurie žmonės treniruojasi norėdami tiesiog pasilinksminti ir pasportuoti – tam užsiėmimus galima lankyti vieną ar du kartus per savaitę vidutiniu lygiu.

Muay Thai taisyklės profesionaliems sportininkams ir mėgėjams šiek tiek skiriasi. Taip pat jos skiriasi vyrams ir moterims. Pirma, vyrai Muay Thai kovotojai patenka į ringą per lynų viršų, o moterys – per lynų apačią. Tailando nacionaliniuose bokso stadionuose, Rajadamnern ir Lumpinee, moterys negali kovoti. Taip pat Muay Thai leidžiami smūgiai alkūnėmis, keliais ir kojomis, bet moterys su alkūnėmis nekovoja. Kadangi Muay Thai apima kumščius, kelius, blauzdas ir alkūnės, tai dažnai vadinama „8 galūnių menu“. Kūnas imituoja mūšio ginklų naudojimą, sudarydamas aštuonis sąlyčio taškus. Kojos ir keliai tampa kirviu ir lazda, rankos – kardu ir durklu, o dilbiai ir blauzdos yra treniruojami, kad veiktų kaip šarvai prieš atakas. Kelių ir alkūnių tikslas – nugalėti priešininkus, surandant jų silpnąsias vietas ir nugriaunant juos ant žemės. Bendros taisyklės: prieš kiekvieną kovą atliekami ritualai – nusilenkiama 3 kartus ringo centre (nusilenkiama mokytojui, tėvams ir Dievui), tada atliekamas ritualinis šokis, kuris nuteikia artėjančiai kovai. Bendri draudžiami veiksmai yra smūgiai į stuburą, smūgiai į galvą, įžeidinėjimai, priešininko nugriovimas ant žemės ant galvos, atakuoti gulintį varžovą, dusinimas.  Muay Thai taisykles privaloma gerbti ir jų laikytis nepaisant to, ar esate naujokas ar patyręs sportininkas. Taip pat naujokams šioje sporto šakoje apsaugos yra būtinos. Muay Thai apsaugas sudaro: alkūnių apsaugos, pirštinės, šalmai bei apsaugos dantims. Tiesa, profesionalūs sportininkai kovose tiek apsaugų nenaudoja, bet tai dažnai priklauso nuo amžiaus kategorijos.

Jei išbandėte šį sportą Lietuvoje ir Jums patiko, galima jį patirti ir nuvykus į pačią Muay Thai gimtinę Bankoką. Ten galima rinktis iš gausybės Muay Thai klubų. Vienas geriausių, kuris turi puikių pasiūlymų turistams – „Petchyindee Kingdom“. Viena iš ankščiausiai įkurtų, tačiau viena moderniausių sporto salių Bankoke – šviesi sporto salė su geriausia įranga. Šis klubas skirtas tiek mėgėjams, tiek profesionaliems kovotojams. Taip pat Bangoke galima stebėti ir profesionalias varžybas, kurios ten vyksta tam specialiai pastatytuose stadionuose bei daug dažniau nei čempionatai Lietuvoje. Lumpinee yra viena didžiausių bokso arenų Bankoke. Bilieto kaina šiame Tailando bokso centre lankytojams yra nuo 1000 iki 2000 Tailando batų. Per vieną naktį įvyksta nuo aštuonių iki dešimties kovų, kurių kiekviena trunka nuo dviejų iki trijų valandų. Dar viena iš labiausiai žinomų Muay Thai Bangkok vietų yra „Rajadamnern“ bokso stadionas. Seniausias ir žinomiausias bokso stadionas Tailando sostinėje, įkurtas 1945 m. Stadiono buvimas arti istorinio rajono yra viena iš išskirtinių jo savybių.

Tailando Oro uostai

 

  • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
  • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
  • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
  • Samui oro uostas (USM)
  • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
  • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
  • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
  • Krabi oro uostas (KBV)
  • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
  • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
  • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
  • Sukhothai oro uostas (THS)
  • Patajos oro uostas (PYX)
  • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)