Pigiausi skrydžiai į Tailandą iš artimų oro uostų

Laikas Tailande


Kiek skiriasi laikas Tailande nuo Lietuvos?

Keliautojai, kurie renkasi keliauti po Tailandą, turi žinoti, jog laikas Tailande yra kitoks nei Lietuvoje. Tailando laikas skiriasi 4 valandomis daugiau nei Lietuvoje. Kuomet Lietuvoje yra 18:00 val., tikslus laikas Tailande – 22:00 val. Laiko zona Tailande yra UTC+7 (7 valandomis daugiau nei Grinvičo nuliniame dienovidinyje). Šioje laiko zonoje taip pat yra ir tokios Azijos šalys kaip dalis Mongolijos ir Indonezijos, Rusija (Novosibirskas), Vietnamas, Kambodža, Laosas. Čia nėra laikrodžių sukiojimo, visuomet vienodas poslinkis nuo UTC ištisus metus.

Svarbu paminėti tai, jog visa šalies teritorija (Puketas, Pataja, Koh Samui ir kt.) priklauso tai pačiai laiko juostai, todėl laikas Tailande ir šios šalies salose visuomet bus vienodas. Tailandiečiai nesuka savo laikrodžių nei žiemai, nei vasarai. Dėl šios priežasties Lietuvos laiko skirtumas su Tailandu bus vienodas, nepriklausomai nuo mėnesio.

Kelionės į „šypsenų kraštą” – Tailandą – kasmet pritraukia daugybę turistų. Nedidelis laiko skirtumas leidžia turistams lengvai prisitaikyti prie vietos laiko, nepatiriant miego problemų.

Svarbu žinoti, jog skrtdžio biliete atvykimo laikas į Tailandą nurodomas vietinis. Jei skrendate su persėdimais, atvykimo laikas į miestą, kuriame bus persėdimas, taip pat nurodomas vietinis. Kiekvienos šalies oro uoste yra laikrodis, kuriame galima patikrinti laiką. Iš anksto išsiaiškinus šalies laiką, galima išvengti painiavos ir nereikalingų problemų, kurios gali kilti skrydžių metu.

Tailande saulė leidžiasi tarp 18 ir 19 valandos. Žiemos metu anksčiau, vasarą šiek tiek vėliau. Visada internete galima pasitikslinti, kokiu tiksliu laiku galima tikėtis nuostabaus grožio saulėlydžio. Saulėlydžių metas yra toks paros laikas, kurio negalima praleisti – privaloma pasigrožėti, įsiamžinti ir tiesiog mėgautis akimirka!

Vietiniai teigia, jog pačios geriausios vietos stebėti, kaip saulė susilieja su horizontu ir pamažu nuspalvina dangų visais įmanomais atspalviais, yra šios:

 • Koh Tao: Nang Yuan terasos apžvalgos aikštelė,
 • Koh Lipe: Saulėlydžio paplūdimys,
 • Koh Phi Phi: apžvalgos taškas,
 • Pai: Kong Lan,
 • Chiang Mai: Samoeng miško apžvalgos aikštelė,
 • Bankokas: Auksinis kalnas.

Jei kelionės metu papulsite į nuostabią Koh Tao salą, Jūsų laukia nuostabios vietos grožėtis saulėlydžiais. Sairee paplūdimys yra laikomas nepakartojama vieta restoranų, muzikos ir žmonių apsuptyje. Vadovaukitės mažai kam žinoma informacija ir nueikite į Nang Yuan terasos apžvalgos tašką. Šį apžvalgos tašką rasite restorane „Sunset View“, esančiame visai šalia kaimyninės Koh Nang Yuan salos. Iš ten pateksite į paplūdimį, kuriame atsiveria neįtikėtina panorama – nedidelė Koh Nang Yuan sala su visai šalia besileidžiančia saule. Iš čia matosi, kaip saulė pamažu susilieja su jūra, kol galiausiai visiškai išnyksta.

Ilgai keliauti į Koh Lipe verta vien dėl saulėlydžio. Saulėlydžio paplūdimys yra salos šiaurės vakaruose ir jam būdingas krištolo skaidrumo vanduo, išklotas baltu smėliu ir apsuptas palmių. Iš ten galima stebėti ramią, vakaro šviesoje tviskančią jūrą ir lėtai besileidžiančią, dieną baigiančią saulę. Saulėlydžio metu paplūdimyje būna labai daug žmonių, susirinkusių praleisti vakarą.

Keliaujant „Cunamio evakuacijos keliu“ pasieksite patį aukščiausią salos tašką. Iš čia atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Koh Phi Phi Don ir tolumoje esantį Koh Phi Phi Lee. Tai pati lankomiausia saulėlydžių stebėjimo vieta visoje saloje. Nepaisant to, rekomenduojama nepraleisti šios lankytinos vietos ir pasimėgauti saulėlydžiu būtent čia. Atvykti čia reikėtų anksčiau, kelionė pėsčiomis per džiungles trunka maždaug 20–30 minučių, tačiau kad ir koks kelias bebūtų, bet kuriuo atveju verta pasiekti šią vietą. Atvykę galėsite užkandžių bare atsigaivinti vėsiais gėrimais.

Saulėlydžiai ne tik gražūs prie vandens kranto – ir Tailando aukštumose yra įspūdingų vietų, kur galima stebėtis kasdieniu gamtos reginiu. Tai apima Pai kanjoną (tajų k. Kong Lan), esantį visai šalia nedidelio kalnų kaimelio Pai. Tolumoje matosi kalvotas peizažas, kurį, saulei lėtai leidžiantis, apšviečia vakaro šviesa. Daug žalumos supa Pai kanjoną. Norint turėti gerą vietą, verta atvykti anksti, nes tarpeklis labai populiarus saulėlydžiams žiūrėti.

Automobiliu išvykus iš miesto į gamtą, galėsite aplankyti Samoeng miško apžvalgos aikštelę, netoli Chiang Mai. Tai kalnuotas kraštovaizdis, apsuptas žalumos. Miško apžvalgos aikštelėje puikiai matosi gęstanti saulė, kuri neria už kalnų. Kai kuriomis dienomis debesys mirga visomis įsivaizduojamomis spalvomis ir kartu su kraštovaizdžiu sukuria kvapą gniaužiantį foną.

Virš Bankoko stogų atsiveria puikus vaizdas į saulėlydį, bet jei ieškote dar nepaprastesnės patirties, turime jums puikų pasiūlymą. Ši vieta – Auksinis kalnas – reikalauja tam tikro fizinio aktyvumo. Wat Saket yra ant nedidelės kalvos viršūnės, nuo kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas į miestą. Iš ten atsiveria įspūdingas 360° vaizdas į Rama VI tiltą ir miesto panoramą. Jei jums pasiseks, galbūt pavyks išgirsti budistų, lydinčių saulėlydį, giesmių, todėl patirtis bus dar ypatingesnė. Kadangi įėjimas čia yra mokamas, verta atvykti po pietų, kad apžiūrėtumėte istorinę šventyklą prieš užbaigiant dieną saulėlydžiu.

Tailando Oro uostai

 

 • Suvarnabhumi oro uostas (BKK)
 • Don Mueang tarptautinis oro uostas (DMK)
 • Puketo tarptautinis oro uostas (HKT)
 • Samui oro uostas (USM)
 • Hatjajaus tarptautinis oro uostas ( HDY)
 • Chiang Rai tarptautinis oro uostas (CEI)
 • U-Tapao tarptautinis oro uostas (UTP)
 • Krabi oro uostas (KBV)
 • Čiangmajaus tarptautinis oro uostas (CNX)
 • Surat Thani tarptautinis oro uostas (URT)
 • Udon Thani tarptautinis oro uostas (UTH)
 • Sukhothai oro uostas (THS)
 • Patajos oro uostas (PYX)
 • Nakhon Sawan oro uostas (TKH)